Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në verilindje të vendit.

EMSC shkruan se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ka qenë 12 km nga qyteti i Pukës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, përfshirë dhe Tiranën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *