Reali i Madridit pritet t’i nënshtrohet nje revolucioni te thelle ne përpjekje per te konkurruar Barcelonën e mrekullive. Prestigjiozja spanjolle Marca Bent e ditur se Florentino Perez dhe Zinedin Zidan po bëhen gati te afrojnë ne skuadër plot 12 lojtare, ndërsa me shume mundësi do te largohen Cristiano Ronaldo, James Rodriguez dhe Isco. Revolucioni do te filloje nga porta ku pritet nje tjetër tentative per David De Gea, i cili nuk u arrit merkaton e kaluar per shkak disa problemeve burokratike. Ne prapavije kërkohet nje qendërmbrojtës dhe mbrojtës i majte. Për te parin mendohet Markinjos i Paris Sg, Laporte i Bilbao ose Stones i Everton, ndërsa ne krah opsioni me i mire është Ricardo Rodriguez i Wolfsburg, nëse Bajern nuk do te shesi Alaben. Dy emra ne mesfushe, te cilët kane tërhequr prej kohesh vëmendjen e presidentit Florentino Perez. Paul Pogba i Juventus, i cili nuk shitet per nje oferte me inferior se 80 milion euro dhe Eden Hazard i Chelsea. Alternativa është Sane i Shalkes. Per sulmin e ëndrrave parashikohet treshja Neymar, Levandovski dhe Abumejanng. Nëse per te bindur Dortmund mjafton vetëm nje oferte e mire me vështire t’u rrëmbesh lojtaret Barcelonës dhe Bajern i Mynihut. Por nëse Kristano Ronaldo do te largohet drejt Parisit dhe Benzema vendos te ndjeke Ancelotin ne Gjermani, atëherë gjithçka behet me e thjeshte.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *