Gola, emocione dhe spektakel ne ndeshjet e radhes te 1 te 8 te Uefa Champions League te transmetuara ne platformen Tring dhe ne vizion Plus. Spikat mbi të gjitha fitorja e Real Madrid 2 me 0 në Itali kundër Romes në takimin më të bukur të mbrëmjes që u transmetua në Tring Sport 1 Hd. Madrilenet megjithesë jo në mbrëmjen e tyre më të mirë, dolen nga Olimpiko me një rezultat shumë të favorshëm për ndeshjen e kthimit që luhet me 8 mars. Italianet ndiejne zhgënjim për një ndeshje, ku sigurisht duhet të kishim marrë më shumë sidomos pas një pjese të parë ku luajtën më mirë sesa Los Blankos. Egjiptiani Salah në menyrë te veçante humbi mundësi të mira për të ndehskuar miqte. Në pjesën e dytë pastaj doli në pah klasi i yjeve madrilene dhe mbi të gjitha i Kristiano Ronaldos që kaloi në avantazh skuadrën e Zidan me një gol shumë të bukur, ndërsa në fund dyfishoi shifrat Jese. Për Romen kualifikimi në Bernabeu bëhet një mision thuajse i pamundur. Ndërkohe në takimin e transmetuar në Vizion Plus, Wolfsburg siguroi një fitore te rëndësishme 2 me 3 ne Belgjike kundër Gent në ndeshjen e parë. Megjithatë ujqerit kthehenn ne Gjermani me keqardhjen e madhe që nuk administruan si duhet rezultatin 0 me 3 të arritur deri në minutën e 60, ku shënuan dy herë me anë të një super Julian Draksler dhe me anë të Maks Kruzes. Wolfsburg e kujtoi ndeshjen te mbyllur para kohe dhe në 10 minutat e fundit pësoi dy golat e vendasve me Sven Kums dhe Kulibali. Falë këtyre dy golave kampionet e Belgjikes qëndrojne ne loje për kualifikimin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *