Ne takimin rikuperues te javes se 17 të La Ligës, Reali i Madridit nuk shkoi me shume se barazimi duke u shkeputur tashme 7 pike larg kryesueses se Barcelones . 2- 2 përfundoi sfida në stadiumin “La Ceramica” ndaj vendasve te Vijareal me heroin e takimit Santi Cazorla autor i nje dopiete .

 

Ishte pikerisht ky mesfusho i cili në minuten e 4 zhbllokoi shifrat per vendasit . Gjithsesi madrilenet arriten te gjejne forcat dhe 3 minuta me vone barazuan rezultatin me Karim Benzema .

 

Ne minuten e 20 skuadra e teknikut Solari arriti te permbyste gjithcka kur Varane mposhti portierin Serxhio Asenjo.

 

Gjithsesi avantazhi i Realit zgjati deri ne minuten e 82 kur Santi Cazorla edhe njehere gjeti rrjeten per Vijareal duke befasuar miqte . Nje pike shprese per te zotet e shtepise te cilet notojne ne ujerat e turbullta te renies nga kategoria.

Leave a Reply

Your email address will not be published.