Në sfidën e fundit të grupit G në Ligën e Kampionëve Reali i Madridit ka siguruar vendin e parë, ndërsa Roma të dytin.

 

Ekipi i Solarit u mund thellë, me shifrat 0-3 në shtëpi nga CSKA e Moskës, me golat shënuar nga Çalov dhe Shenikov në minutat 37 dhe 43, ndërsa Sigurdson shënoi edhe të tretin në minutën e 73.

 

Plzen pasi ka arritur të mposhtë Romën ka siguruar një biletë për në Europa League.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *