Fitore e rëndësishme për Real Sociedad duke ju afruar zonës evropiane.

 

Ne takimin e pare te javës se 12 te la liga basket fituan ne shtëpinë e Levantes te Sadikut dhe Bardhit me rezultatin 3-1.

 

Interesant është fakti qe skuadra nga San Sebastian ishte ne disavantazh te nje goli për rreth 73 minuta.

 

Ishin vendasit qe zhbllokuan shifrat qene minutën e 4 me Chema ndërsa Real Sociedad përmbysi shifrat ne harkun kohor te katër minutave.

 

Fillimisht Hernandez barazoi shifrat ne minutën e 73 ndërsa 4 minuta me vone Huanmi kaloi për here te pare ne avantazh miqtë.

 

Ne minutën e 83 Oyarzabal sigloi shifrat përfundimtare 3-1.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *