Real Madrid, pas një ndeshjeje spektakolare, ka arritur të mposhtë Liverpool me rezultatin 3-1.

Golat në pjesën e parë që çuan madrilenët në avantazh u realizuan nga Vinicius JR dhe Asensio.

Në minutën e 51, Salah ngushtoi diferencën. Mirëpo, ishte sërish Vinicius ai që vuloi rezultatin, duke e dërguar Real Madrid një hap më pranë çerekfinales.

Në sfidën tjetër, Manchester City arriti një fitore të vështirë kundër Borussia Dortmund, duke fituar ndeshjen në minutën e 90, me rezultatin 2-1.

Ndeshjet u transmetuan ekskluzivisht në platformën Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *