Një tjetër supersfidë sonte ne Champions Legaue është edhe ajo e Madridit ku Reali dhe Inter do të përplasen për duelin e parë në grup.

 

Për t’ia dalë mbanë një objektivi të tillë, skuadra zikaltër ka vetëm një rrugë , të fitojë në Madrid, gjë të cilën nuk e bën prej 54 vitesh….

 

Përballe një reali që kryeson la ligën me 8 pikë nga ndjekësit nuk do të jetë aspak e lehte ndonëse Ancelotit I mungon ylli I skuadrës Karim Benzema, i cili do te zevendesohet sikurse ne kampionat nga ana e Jovic..

 

Tek Inter të sigurta janë mungesat e Darmian dhe Korrea ndërsa de Vraj është në dyshim. Ne sulm si gjithnje Lautaro-Dzeko.

 

Të tjera duele që transmetohen sonte në Tring janë ato të orës 18 e 45, Laipcig Manchester City  dhe PSG- Club Bruge si dhe Milan-Liverpool, Porto vs Atletico Madrid dhe Ajaks Sporting Lisbone në orën 21:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *