Manchester United ka fituar në shtëpi përballë Brighton me shifrat 3 me 1.

 

Fitore kjo që e mban në lojë Manchester në garën për në Uefa Champions League. Pereira në minutën e 17 I dha avantazhin djajëve të kuq. Ndërsa 2 minuta më vonë Propper shënoi autogol duke I dhënë epërsinë e dy golave të besuarve të Solskjaer.

 

Me fillimi e të dytës Dunk, ngushtoi epërsinë duke rritur ankthin në radhët e vendasve. Por një penallti e shndërruar në gol nga ana e Rashford në të 66 minutë I dha qetësinë Manchester që të menaxhonte lojën deri në fund.

 

Me këtë fitore United e sheh veten në vendin e 7 me 16 pikë. Ndërsa nga ana tjetër fitrore arriti dhe Wolves që mposhti Aston Villan me shifrat 2 me 1.

Leave a Reply

Your email address will not be published.