Për Enkelejd Alibeajn, një kryeministër normal do të kishte dhënë dorëheqjen pasi të lexonte raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit.

 

“Një kryeministër normal që pushtetin e ka fituar me votë të lirë, sapo të kishte lexuar raportin e DASH, do të kishte dhënë dorëheqjen. Qoftë për moral politik e qoftë për interes publik. Por shqiptarët as e kanë normal dhe as të zgjedhur me votë të lirë, por me votë të blerë nga non grata e grupet kriminale me të cilët ndan pushtetin prej 8 vitesh. Nuk pritej që Edi Rama të thoshte asgjë tjetër veç batutave bajate me humor shterp për ti ikur thelbit të raportit: Qeveria e tij është e korruptuar në çdo qelizë të saj dhe ai e ka pushtetin e vjedhur dhe ai vetë është koka e këtij korrupsioni. Edi Rama nuk duhet të jetë pas një viti në qeveri, pasi do të thotë sërish se raporti i ardhshëm, është copy paste i vitit të shkuar. Peshku (i madhi) ka plasur me kohë sheshit, e po qelb dynjanë! Ashtu si plehrat rreth inceneratoreve. Njerëzia ka zënë hundët, kurse Rama ka zënë sytë!”

One thought on “Raporti i publikuar nga DASH, Alibeaj: Një kryeministër normal do kishte dhënë dorëheqjen

  1. O njerz injioranta ne vend te merreni me problemet e partis merreni me opinionet e tetreteve
    Rama do iki kur ti thon ik jo kur doni ju
    Parti pa kok
    Idiotat e shekullit .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *