Kryeministri  Edi Rama postoi në rrjetin social facebook moment nga takimi me ish-sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ndodhet për një vizitë në vendin tonë.

 

 “Tiranë – Me Sekretarin e Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, folëm për lidhjen e ngushtë mes Shqipërisë e SHBA, pasojat e luftës mbi zinxhirin ekonomik, projektet amerikane në Shqipëri, situatën në rajon dhe bukurinë e rrallë të vendit tonë”, shkruan kreu I qeverise.

 

Pompeo, ishte pjesë e një tryeze paraditën e kësaj të hënë organizuar nga kreu I grupit parlamentar socialist Taulant Balla dedikuar100-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA.

 

Ai ka Sekretar shteti gjatë presidencës së Donald Trump nga viti 2018 deri në 2021.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *