Subscribe

Kryeministri Edi Rama ka uruar 7 Marsin, Ditën e Mësuesit. Nëpërmjet një video të publikuar në Facebook, Rama vlerëson figurën e mësuesit dhe shpreh mirënjohje për çdo arsimtar në çdo krahinë të Shqipërisë, dhe të gjithë trojeve ku flitet shqip e diasporë.

“Mirëmëngjes dhe duke ju uruar Gëzuar 7 Marsin me “Himnin e Mësuesit”, kënduar nga nxënësit e shkollave të Tiranës dhe kori i Liceut Artistik, me mirënjohjen më të thellë dhe respekt për mësuesit e çdo krahine të Shqipërisë, të trojeve ku flitet shqip dhe diasporë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri bashkëngjitur videos së publikuar.

Lexo edhe :

Related Posts

/vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *