Kryeministri Edi Rama është takuar me Sekretaren e Shtetit, Hillary Clinton, gjatë qëndrimit të tij në Mynih. Ai ka publikuar foto gjatë takimit me Hillary Clinton, për të cilën thotë se është mike e madhe e Shqipërisë e Kosovës.

“Me miken e madhe të Shqipërisë dhe Kosovës, Sekretaren e Shtetit, Hillary Clinton”, shkruan ai krahas fotove.

Gjatë qëndrimit të tij në Mynih, Rama u takua edhe presidentet e PE, Ursula Von Der Leyen, si dhe presidentin e KE, Charles Michel./vizionplus.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *