Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mëngjesin e së mërkurës takimin e përjavshëm me aleatin e tij strategjik, kryeparlamentarin Ilir Meta, në zyrën e këtij të fundit. Takimi në kryesinë e kuvendit, zgjati për rreth 30 minuta dhe u diskutua mbi projektligjet që pritet të diskutohen në seancën plenare të ditës së enjte. LSI dhe PS do të mbajnë një qëndrim të përbashkët në votimin pro nismave ligjore të prezantuara. Ne seancën e se enjtes, pritet te kaloje edhe moratoriumi dhjetëvjeçar per pyjet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *