Kreu i qeverise Rama ka sulmuar serish ne Facebook liderin e opozitës Basha dhe ish-kryeministrin Berisha. Qëndrimi i opozitës per te mos votuar Byronë e Hetimit ka bere qe kryeministri te shigjetoje Berishën dhe Bashen, duke i bere personazhe te nje filmi humoristik. “Soli & Loli thonë s’është ky drafti i dakordesuar per Byronë e Hetimit! Po mire atëherë, cili është drafti i dakordesuar? Tregojani publikut!”- shprehet Rama. Por e menjëhershme ka qene edhe përgjigjja e Lulzim Bashes. Ne Facebook Basha thotë se: “Dielli me shoshe dhe e verteta me rrena nuk mbulohen dot. Drafti qe solli rama sot ne parlament ra me 21 dhjetor kur foli Venecia e tha se Byroja, nuk mund te kete drejtim tjeter veç prokurorisë. E ftova publikisht 3 here ta miratonim me ndryshimin e Venecias dhe tha do pres prape Venecian. Tani luan bllofin me draftin e skarcuar. S’i kam faj une qe njihet si genjeshtar i certifikuar nga brukseli ne honolulu.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *