Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Papa Françesku ëmëroi Arjan Dodajn, në krye të Arqidioqezës Metropolitane.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se Ati i Shenjtë emëroi në këtë detyrë një Arqipeshkv shqiptar të lindur e rritur në Shqipëri.

 

“Papa Françesku emëron një Arqipeshkv shqiptar të lindur e rritur në Shqipëri, në krye të Arqidioqezës Metropolitane
Tiranë-Durrës Urime ARJAN DODAJ dhe Zoti qoftë me Ju në këtë mision kaq fisnik ”, shruan kryeministri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *