Subscribe

Të hënën kryeministri Edi Rama do të udhetojë drejt Brukselit për të marrë pjesë në mbledhjen e këshillit të stabilizim – asocimit, BE-Shqiperi.

Këshilli, raporton Vizion Plus, mblidhet në mesditen e 1 marsit dhe do të fokusohet te plotësimi i kritereve për procesin e anëtaresimit të Shqiperisë.

Mësohet se gjatë vizitës në Bruksel shefi i qeverisë Rama do të zhvillojë takime me krerët e komisionit europian mes të cilëve; Jozef Borrell, përfaqësuesin e lartë të BE-së për politikën e jashtme dhe Ursula von der Leyen, presidenten e komisionit europian.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *