Subscribe

Kryeministri Rama ka publikuar pamjet nga SHBA ku është takuar Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, Antonio Guterres.

 

Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se ka diskutuar me Gutierres për programin dhe përparësitë e presidencës shqiptare të Këshillit të Sigurimit të OKB e cila do të zyrtarizohet të mërkurën.

 

New York, Kombet e Bashkuara – #KrenarPërShqipërinë që nesër merr presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, për herën e parë në histori dhe përtej çdo imagjinate të vetëm deri pak viteve më parë
*Me Sekretarin e Përgjithshëm për programin e përparësitë e presidencës shqiptare të KS të OKB- shkruan Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *