Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video nga bregdeti i Sarandës.

Rama shkruan krah videos se ky qytet mirëpret turistë nga e gjithë bota e vizitohet në të gjitha mënyrat.

Sipas tij Saranda është prologu i një viti turistik të shkëlqyer.

“Mirëmëngjes dhe me Sarandën që mirëpret turistë nga e gjithë bota e vizitohet në të gjitha mënyrat duke qenë prologu i një viti turistik të shkëlqyer, ju uroj një ditë të mbarë”, tha ai. /vizionplus.tv