Kryeminstri Edi Rama komentoi për herë të parë për tubimin e opozitës më 12 nëntor.

 

 

Kreu i qeverisë e quajti protestën një çorbë që gatuhet nga i njëjti kuzhinier prej 30 vitesh.

 

 

‘Ça proteste, me flisni për një protestë partish, një non-grata dhe një spiun që mbledhin militantët e tyre mund ta bëjnë sa herë të duan nuk ka lidhje me popullin me qytetarët partish për pushtet. Për të prishur e për të marrë. Me të vetmin rezultat që hodhën disa bojë këtu që u deshën punëtorët të punonin natën për ta larë. Ata bëj pis e ne pastro. Mund ta bëjnë çdo ditë. Është një çorbë që e kemi parë prej 30 vitesh që e gatuan i njejti kuzhinier non grata. Më vjen keq për ato që shkojnë pas atyre non gratave.’– u shpreh Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *