Subscribe

Mes humorit dhe batutave, kryeministri ka prezantuar kandidatin per kryetarin bashkie te Dibrës, kirurgun Muharrem Rama. Teksa kërkoi votën per te,
shefi i qeverise u beri nje premtim dibraneve. Duke ironizuar kandidatin e opozitës, Sherefedin Shehu, kryeministri tha se Dibra, nuk është vendi i duhur per te dale ne pension. Rama kishte nje përgjigje edhe per ata qe i kujtuan lodhjen e rrugës teksa udhëtonte drejt qendrës se Bashkisë se Dibrës. Ndërkohë, kandidati i mazhorances u shpreh se ndihet ne avantazh përballe kundërshtarit, pasi ka nje plan dhe program te qarte per te zhvilluar Dibrën. Te pranishëm ishin edhe sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes socialiste per Integrim Luan Rama dhe ish-Ministri i Ministri i Financave Shkelqim Cani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *