Subscribe

Mbremjen e djeshme Real Story ishte ne nje transmetim maratone live nga qyteti I Vlores, ku kryeministri Rama beri mbylljen e fushates zgjedhore.

 

Duke nisur nga ora 19:45 ne studion e improvizuar te Real Story, analistet dhe komentatoret e perhershem te ketij formati bene nje analize te detajuar te gjithe muajit te fushates si edhe te ketij procesi te pazakonte zgjedhor ku per here te pare opozita e braktis ate.

 

Ne pjesen e dyte te programit ishim ne studio me Kryeministrin Rama, i cili ashtu sikurse ka bere deri me sot, u shpreh i bindur se po ben gjene e duhur dhe se te dielen ajo qe do te fitoje eshte Shqiperia.

 

Dhe ne fund teksa Kryeministri tenton te largohet pa u mbyllur programi, gazetari Sokol Balla ia kthen me batute duke i rikujtuar shprehjen aq te lakuar nga opozita ne keto 6 muajt e fundit “Rama Ik!”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *