Ilir Meta publikoi në rrjetet sociale pamje nga koncerti i Noizyt, ku gjatë kohës që pati ndërprerje të energjisë elektrike pati pjesmarrës që bërtiten “Rama ik”.

 

Kreu i Partisë së Lirisë i quan ato thirrje frymëzuese.

 

Ai shkruan Rama është armiku i së ardhmes.

 

“Ju uroj një javë të mbarë, me këtë thirrje frymëzuese dhe buçitëse të mijëra të rinjve, për largimin dhe ikjen pa kthim të armikut të së ardhmes së tyre, të grabitësit të miliarda euro të shqiptarëve dhe të tradhtarit të interesave tona kombëtare.Armiku i Lirisë, Ligjshmërisë dhe Rinisë, do të japë llogari shumë shpejt përpara Drejtësisë dhe popullit për të gjitha dëmet kolosale, që i ka bërë vendit” shkruan Ilir Meta.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *