Deputeti socialist Rahman Rraja dorezoi zyrtarisht ne Kuvend doreheqjen nga mandati i deputetit.

 

Depozitimi i doreheqjes u be paraditen e kesaj te hene para fillimit te mbledhjes se grupit parlamentar te Partise Socialiste.

 

Ai e mori kete vendim pas ngjarjes se rende ne Borizane te Krujes, ku djali i tij Rexhep Rraja dhe dy vellezerit ishin autore te sulmit barbar ndaj dy pjestareve te fisit Maja.

 

Rahman Rraja vendosi qe permes nje letre publike te deklaroje doreheqjen nga mandati i deputetit, i zgjedhur nen siglen e PS ne vitin 2021 si pjese e ekipit te deputeteve te qarkut Durres.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *