Qindra qytetarë janë arrestuar nga policia, pas protestës së dhunshme të mbajtur të dielën në Berlin.

 

Protestuesit kërkuan që të marrin fund kufizimet për pandeminë, ndonëse tubimet janë të paligjshme.

 

Mes qytetarëve dhe policisë pati përplasje dhe rreth 600 protestues përfunduan në pranga.

 

Gjatë demostratës pati u dhunua edhe një gazetar, i cili u tërhoq nga turma e njerëzve dhe u godit.

 

Vetëm pas ndërhyrjes së kalimtarëve, ai u la i lirë dhe u dërgua në spital.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *