Subscribe

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka lënë në fuqi masën ‘arrest me burg’ për Gert Shehun.

 

 

I pranishëm gjatë seancës, Shehu ka kërkuar lirinë duke u shprehur se është djal i vetëm dhe ka nevojë të marrë mjekimet.

 

 

Të njëjtën kërkesë ka bërë edhe avokati i 31-vjeçarit, por u refuzua duke e lënë atë pas hekurave.

 

 

 

31-vjeçari që goditi me grusht kreun e Partisë Demokratike Sali Berisha gjatë protestës së opozitës.

 

 

Ai akuzohet për veprën penale “goditje për shkak të detyrës”.

 

 

 

Ngjarja ndodhi gjatë protestës së 6 dhjetorit të thirrur nga partia demokratike. 31-vjeçari arriti të kalonte perimetrin e sigurisë dhe të godiste me grusht në fytyrë Sali Berishën.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *