Një plagosje me armë zjarri ndodhi  mesditën e kësaj të mërkure në Lezhë. Ngjarja u regjistrua në lagjen ‘Gurra’, ku nga të shtënat mbeti i plagosur në këmbë 32-vjeçari Vison Zefi. Ky i fundit u dërgua menjëherë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

Ndërkohë policia, e cila mbërriti në vendngjarje nisi hetimet dhe shpalli ne kërkim një 30 vjeçar nga Lezha si autor të plagosjes. Sipas bluve, ende nuk dihet motivi i ngjarjes, por 32-vjecari u qellua ne momentin qe po ecte ne rruge dhe për t’i shpëtuar plumbave, u fsheh pas një automjeti.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *