Librazhdi, Gramshi dhe Peqini janë tre bashkitë që kanë pësuar ndryshime në emrat e zyrtarizuar nga Partia Socialiste për zgjedhjet vendore të 14 maji. Në këto tre bashki nuk do të ketë rikandidime, theksoi drejtuesi politik i PS për Elbasanin, Damian Gjiknuri.

 

 

Ky i fundit, në të njëjtën kohë ashtu siç edhe pritej rikonfirmoi kandidimin e Gledian Llatjat për Bashkinë Elbasan, i cili deri më tani ka kundërshtar direkt, Luçiano Boçin nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”.

 

ELBASAN

 

Bashkia Elbasan- Gledian Llatja

 

Bashkia Belsh – Arif Tafani

 

Bashkia Cërrik – Andis Sala

 

Bashkia Gramsh – Besjan Ajazi

 

Bashkia Librazhd – Mariglen Disha

 

Bashkia Prrenjas – Nuri Belba

 

Bashkia Peqin – Bukurosh Maçi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *