Një 36-vjeçar është vënë në prangat e policisë së kryeqytetit pasi qarkullonte me armë zjarri në.

 

Sipas policisë në rrugën “Kastriotët” u vu në pranga shtetasi S. K.,36 vjeç banues në Krujë, i cili akuzohet për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

 

Gjatë kontrollit, Policia i gjeti në çantën e dorës një armë zjarri pistoletë me një krehër me fishekë.

 

Gjithashtu  u procedua në gjendje të lirë shtetasi E. M.,34 vjeç banues në Laç për veprën penale “Moskallzim krimi”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *