Subscribe

Dy  polakë, atë e bir  tentuan të kalojnë drejt Maqedonisë me 24 kg kanabis, por u arrestuan nga policia kufitare.

Ky është moment i kontrollit të makinës se tyre ne Qafe Thanë, ku policia zbuloi drogën të fshehur ne pjesën e poshtme të sediljes. 69 pakot me hashash ishin fshehur dhe ne shasinë e makinës Volsvagen.

Në pranga ranë Mikolaj Drynda, 47 vjeç, dhe Jozef Drynda, 23 vjeç, atë e bir. Ndërkohe u bë shpallja në kërkim e një 25-vjecareje, e cila rezulton te ketë qene bashkëpunëtore e dy të arrestuarve.

Gjithashtu policia arrestoi dhe një 28 vjeçar zviceran. Sipas bluve, pas kontrollit ne mjetin e tij tip BMW u gjeten disa doza kanabisi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *