Kreu  i grupit parlamentar të PD Enkelejd Alibeaj ka ashpërsuar tonet në nisje të sesionit të ri parlamentare.

 

Në fjalën e tij, Alibeaj deklaroi se Parlamenti aktual ka dalë nga zgjedhje të vjedhura, teksa shtoi se shqiptarët nuk e shohin Kuvendin si vendin ku diskutohen hallet dhe problemete e tyre.

 

Alibeaj uroi punë të mbarë për sesonin dhe jetë të shkurtër Parlamentit aktual.

 

Ky parlametn është nga zgjedhjet e vjedhura.

 

Shqiptarët sot nuk e shohin parlamentine si vendin që flitet për problemet e tyre.

 

Punë e mabrë dhe jetë të shkurët këtij parlamënti”, tha Alibeaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.