Trajneri Bunjaku prezantoi listën e lojtarëve për ndeshjen që Kosova do të luajë në datën 24 mars në Shkodër kundër Islandës.

 

Tekniku nuk grumbulloi Alban Mehen por ka marre për herë të parë Donis Avdijajn, Atdhe Nuhiun dhe Besart Berishën.

 

Kjo është lista e futbollistëve të grumbulluar të Kosovës.  

 

Portiere: Ujkani, Nurkovic dhe Hajdini

 

Mbrojtës: Perdedaj, Pnishi, Rrahmani, Paqrada, Vojvoda,  Ismajli, Aliti, Kololli

 

Mesfushorë: Kryeziu, Shala, Bernard Berisha, Valon Berisha, Milot Rashica, Celina, Zeneli, Rashani, Donis Avdijaj

 

Sulmues: Atdheu Nuhiu, Besart Berisha dhe Vedat Muriqi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *