Çështja Neymar vijon të mbetet një enigmë në këtë merkato pasi e ardhmja e yllit brazilian vijon të jetë në pikëpyetje.

 

Tratativat mes PSG dhe Real Madridit vijojnë por ndonëse akoma nuk është zyrtare pasi në lojë është edhe Barcelona.

 

Marca raporton se Paris Saint-Germain I ka kërkuar së fundmi madrilenëve që të përfshijnë në marrëveshje Luka Modric dhe Vinicius Junior nëse duan shërbimet e Neymar.

 

Ofertë kjo që duket e pamundur, pasi Real edhe pse është I gatshëm që të sakrifikojë Modric nuk do të humbasë shërbimet e Vinicius.

 

Real Madrid ishte përgatitur për të shkëmbyer James Rodriguez dhe Gareth Bale për Neymar, por PSG nuk është e interesuar për asnjë përj këtyre lojtarëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *