Klubi francez, Paris Saint-Germain vazhdon ta ketë objektiv të madh talentin e Barcelonës, Lamine Yamal, i cili shihet si zëvendësuesi i përkryer i Kylian Mbappe.

Sipas gazetës ‘Le Parisien’, PSG ëndërron për transferimin e 16-vjeçarit mrekullibërës që po shkëlqen te Barcelona.

Dominique Severac ka publikuar një shkrim ku thuhet se “për të përforcuar vijën e sulmit sezonin e ardhshëm, i dobësuar nga largimi i Kylian Mbappe, klubi parisian dëshiron të nënshkruajë me lojtarin 16-vjeçar, i cili ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2026”.

Drejtimi sportiv i PSG-së, i përfaqësuar nga Luis Campos, ka si prioritet lojtarin e Lamine Yamal në listën e përforcimeve.

Barcelona tashmë ka refuzuar një ofertë prej 200 milionësh nga PSG

Më 9 mars, gazeta ‘Marca’ njoftoi se Barcelona tashmë kishte refuzuar një ofertë prej 200 milionësh për Lamine Yamal nga PSG.
Luis F. Rojo raportoi se Barcelona tashmë e di për interesin e PSG-së për Lamine Yamal dhe shumën që ata do të ishin të gatshëm të paguanin për të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *