PSG ka humbur dy yjet e saj, Kylian Mbappe dhe Edinson Cavani për katër ndeshjet e radhës.

 

Kylian Mbappe do të qëndrojë jashtë fushave për katër javë pas dëmtimit që mori në kofshë në ndeshjen përballë Toulouse të shtunën, ndërsa Edinson Cavani për tre javë.

 

Cavani u zëvendësua në minutën e 14-të për shkak të lëndimit ndërsa Mbappe në minutën e 66.

 

Dëmtimi I Cavanit dhe Mbappe pritet që të ndikojë tek PSG e cila prej disa javësh ka lënë jashtë fushës yllin brazilian Neymar, I cili ende nuk ka marrë një vendim sa I takon ta ardhmes së tij, nëse do të vijojë të qëndrojë tek parisienët apo do të transferohet në Spanjë tek Barcelona apo Reali te cilat po kerkojne me ngulm sherbimet e tij.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *