PSG siguroi tre pikët e para në Champions për këtë sezon. Francezet ndonëse fituan 2 me 0 kundër Istanbul Basaksehir, nuk e patën aspak të lehtë kundër turqëve. Ndeshja u vendos nga nje dopiete e Moise Kean. Nëse PSG mori tre piket e para, skuadra turke pas dy ndeshjes në grupin H ka zero pikë.

Ndërkohe Chelsea në grupin E u ngjit në 4 pikë pas fitores së thellë 4 me 0 në Rusi kundër Krasnodar. Golat u shenuan nga Verner, Hodson-Odoi, Ziyech dhe Pulisic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *