Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i drejtohet me një pyetje kryeministrit Edi Rama, përmes së cilës i kërkon të di pse nuk e është hapur ende spitali COVID 4.

Nëpërmjet një postimi në “Twitter”, lideri demokrat shkruan se Rama po i lë të sëmurët “të vdesin rrugëve”, teksa vazhdon vjedhjen.

“Edi Rama leri shpifjet dhe lojërat politike, përgjigju pse nuk e hap Covid 4? Pse të infektuarit dergjen nëpër ambulanca e nuk ka vend për ta? Pse vazhdon vjedhjen dhe i le të sëmurët të vdesin rrugëve. Pasi shkatërrove ekonominë, tani po ju merr shqiptarëve jetën dhe shëndetin.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *