Pas largimit të Nasip Naços, një tjetër ish-deputeti nga radhët e LSI-së i bashkohet Partisë Socialiste.

 

Ish-deputeti Gledion Rehovica deklaroi largimin e tij nga LSI, pas nje takimi me strukturat e kësaj force politike, dega Berat. Ai ka treguar arsyet që e çuan të ndërmerrte këtë vendim. Sipas tij, zgjedhja që bëri ishte e imponuar nga sjella politike e LSI që i ka thyer besimin.

“Ishte nje vendim i veshtire per mua, por i imponuar nga nje sjellje politikekeqe e ka thyer besimin tim dhe te qytetareve qe na kane votuar. Une sot ndihem shume i keqardhur qe kaq shume njerez dhe figura te LSI jane larguar dhe po vazhdojne te largohen nga kjo parti sepse LSI e kemi krijuar me mish e me shpirt. Personalisht jam shume i lumtur dhe krenar qe i kam shërbyer ketyre njerezve gjate kohes para se te isha me LSI si alternative, por edhe tani qe LSI ekziston vetem si nje klub ne Tiran qe mbush televizionet me sharje, eksperimenti i LSI per mua sot ka mbaruar. Berati sot ka nevoje per progres, ka nevoje per pune, te ecin perpara, dhe kete mund ta beje vetem Partia Socialiste me Edi Ramen kryeminister, jo se PS nuk ka te meta dhe gabime, por eshte e vetmja parti me vizion sot”, tha Rehovica.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *