Qindra protestues të mbledhur në godinën e PD kanë shkelmuar dyert dhe dritaret, dhe në orën 11:30 minuta, një grup prej tyre arritën të hyjnë në katin e parë të selisë.

 

Shumë të tjerë kanë përdorur edhe mjete të forta për të hyrë në katin e dytë të goditës, aty ku kryetari i PD, Lulzim Basha po zhvillonte mbledhjen e thirrur me krerët e degëve.

 

Ky ka qenë edhe momenti që ka shënuar përplasjet e dhunshme mes protesuesve dhe mbështetësve të Bashës, pasi individë nga brenda selisë kanë hedhur gaz lotsjellës dhe kanë goditur me shkopinj disa prej tyre që tentuan të hipnin me shkallë në godinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *