Subscribe

Dhjetëra banorë të fshatit Kut ne Mallakastër, kanë protestuar mëngjesin e se enjtes kundër ndërtimit të hidrocentralit në Poçem. Te lidhur me zinxhirë ne duar protestuesit bllokuan për më tepër se 20 minuta aksin nacional Levan-Tepelenë, duke krijuar edhe radhë të gjata në qarkullimin e mjeteve. Në vendngjarje kanë mbërritur forca të policisë rrugore e më pas ato të rendit dhe kane tentuar të shpërndajnë protestuesit. Protestuesit kanë marshuar më pas drejt vendit ku është organizuar edhe festa e Pocemit e kthyer tashme ne tradite per zonen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *