Këtë të enjte në fshatin Bularat të Gjirokastrës  ndërkohë që po zhvillohet ceremonia e varrimit të ekstremistit grek të vrarë pas një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA, Konstandinos Kaçifa, shumë pjesmarrës nga greqia kanë protestuar, me thirrje për Verio Epirin.

 

Gjithashtu gjatë ndalimit të ekstremistëve grekë në pikën kufitare të Kakavijës, policia e Gjirokastrës sekuestroi disa janë sendet që iu gjetën 4 shtetasve grekë.

 

Uniformat blu iu sekuestruan atyre kapuça të zinj dhe disa materiale të tjera që  përmbanin shkrime ekstremiste. Në to shkruhet: “Brigada greke” dhe “territor  etnik”.

 

 

 

 

 

One thought on “Protestë e thirrje ultranacionaliste kundër Shqipërisë në Bularat/VIDEO+FOTO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *