Sot në prën 12:00 do të mbahet protesta e thirrur nga kreu i PD Sali Berisha.

 

Në kuadër të ruajtjes së rendit dhe sigurisë, Policia e Shtetit ka marrë një sërë masash.

 

Policia që prej orës 06:00 të mëngjesit të kësaj të shtune, nuk do të lejohet parkimi i automjeteve, në rrugët e poshtëshënuara:

 

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, sheshi “Nënë Tereza”, rruga “Ismail Qemali”, nga kryqëzimi i rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rruga “Papa Gjon Pali II”, bulevardi “Zhan D’Ark” dhe bulevardi “Bajram Curri”, nga kryqëzimi i rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”.

 

Gjithashtu, në këto rrugë, do të bllokohet qarkullimi i automjeteve, nga ora 10:00, deri në përfundim të tubimit.

 

Policia kërkon mirëkuptimin e qytetarëve që të shmangin lëvizjen me automjete, në këto akse rrugore dhe të përdorin rrugë alternative, për të mos penguar lëvizjen e lirë të pjesëmarrësve në tubim.

 

Kjo protestë u thirr nga Berisha pas arrestimit të ish-agjentit të FBI Charls McGonial dhe takimet që ky i fundit ka bërë me kryeministrin Edi Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *