Një 30-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pas një vjedhjeje në një apartament në Genova.

 

Dëshmitar i ngjarjes ka qenë një fqinj, i cili duke ditur se pronarët e banesës ishin me pushime, ka lajmëruar policinë.

 

Forcat policore kanë arritur në vendngjarje dhe kanë parë dy të dyshuarit që u hodhën nga tarraca dhe po shkonin drejt pyllit.

 

Policia u vu në ndjekje të tyre, duke prangosur njërin, kurse tjetri u shpall ne kerkim.

 

30-vjeçari u kap me një orë rolex floriri, bizhuteri me vlerë dhe 980 euro cash.

Leave a Reply

Your email address will not be published.