Dy të rinj të moshës 26 dhe 27 vjeç janëqëlluar për vdekje në Herculaneum , në provincën e Napolit. Karabinierët përjashtojnë hipotezën e një prite nga Camorra.

 

Viktimat,  që lëviznin me një makinë, do të kishin ndaluar për të folur me njëri-tjetrin para një shtëpie.

 

Dyshohet se ata janë qëlluar nga pronari i shtëpisë, ndoshta nga frika e një grabitjeje.

 

Karabinierët gjithsesi po hetojnë për të zbardhur se cila ishte dinamika dhe shkaqet e vrasjes së dyfishtë.

 

Sipas një ndërtimi fillestar të ngjarjes, dy të rinjtë, të dy studentë, ndodheshin në një makinë kur u qëlluan nga disa të shtëna me armë zjarri.

 

Zona ku ndodhi ngjarja është mjaft larg qendrës së Herculaneum dhe e izoluar.

 

Mbrëmjen e së enjtes, me shumë gjasa të dy kanë shkuar në një fushë futbolli jo shumë larg vendit të tragjedisë. Më pas në kthim ndaluan për të biseduar në makinë pa e marrë me mend fundin tragjik./Tgcom

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *