25 protestues që bllokuan trafikun tek rrethrrotullimi i “zogut te zi” mbrëmjen e së martës janë proceduar penalisht nga policia e Tiranës.

 

Mes përveç studenteve mes tyre janë artisti Robert Aliaj, pedagogu Edmond Tupe si dhe aktivisti i shoqërisë civile Altin Goxhaj. Te proceduarit e tjerë janë mbështetës të partive politike si dhe militantë të PD e LSI.

 

Edhe në Korçë policia ka nisur hetimin për organizatoret e tubimit ne aksin Korçë-Pogradec.

 

Sipas burimeve tubimi ka qene i paligjshëm pasi organizatoret nuk kishin marre leje. Deri në këto momente nuk ka asnjë të shoqëruar në polici.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *