Subscribe

Ka rinisur këtë të mërkurë shembja e disa banesave në zonën e shkozës, për ti hapur rrugë projektit të Unazës së Re.

Kete here janë parashikuar të shemben tre ndërtesa.

Por aksioni është kundërshtuar nga banorët të cilët kërkojnë dëmshpërblim të plotë pasi janë në proces legalizimi.

Disa prej tyre kanë hipur në tarracat dhe çatitë e shtëpive nga ku thanë se nuk do e lejojnë prishjen e tyre.

Për të shmangur tensionet në vendin ku po zhvillohej aksioni ishin forca të shumta policie.

Policia shoqëroi në komisariat për kundërshtim, disa prej tyre.

Në mbështetje të banorëve ishte edhe ish-deputeti i PD, Aldo Bumçi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *