Presidenti Ilir Meta dënon sulmin në Las Vegas dhe shpreh solidaritetin dhe ngushëllimet për familjet që sot përjetojnë me dhimbje këtë akt barbar. Kreu i shtetit i ka cilësuar këto ngjarje si synime për të mbjellë frikë e terror në botën e qytetëruar e demokratike.

 

“Sulmi barbar i sotëm në Las Vegas më tronditi thellësisht! Ndaj dhimbjen dhe përcjell ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të viktimave e të gjithë të lënduarve, i uroj shërim sa më të shpejtë”, shkruhet në reagimin e presidentit Ilir Meta.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *