Presidenti ukrainas, Volodomyr Zelensky do t’i drejtohet të martën parlamentit të Shqipërisë me një videomesazh.

 

Kreu i shtetit të Ukrainës ka mbajtur fjalime në disa parlamente evropaine, përmes të cilave iu ka kërkuar liderëve evropianë që ta ndihmojnë dhe ta furnizojnë Ukrainën me më shumë armë.

 

Po ashtu, ai iu ka bërë thirrje shteteve që të sanksionojnë Rusinë, si dhe ka ritheksuar kërkesën e tij drejtuar BE për anëtarësimin sa më parë të Ukrainës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.