Subscribe

 

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel do të  zhvillojë ditën e nesërme, 20 Maj një vizitë zyrtare në Tiranë.

 

Sipas axhendës Charles fillimisht do të pritet nga kryeministri Edi Rama dhe më pas do të zhvillohet një takim kokë më kokë mes dy delegacioneve.

 

Rreth mesditës Rama e Charles do të mbajnë konferencë për mediat.

 

Axhenda: 

Ditën e nesërme Kryeministri Edi Rama mirëpret Presidentin e Këshillit Europian Charles Michel në një vizitë zyrtare në Tiranë.

-Në orën 10.15, në bulevardin pranë Kryeministrisë do të zhvillohet Ceremonia e Mirëseardhjes.

-Në orën 10.30, takimi kokë më kokë dhe takimi i dy delegacioneve

-Në orën 11.15, konferenca për shtyp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *