Një 45-vjeçar shqiptar është arrestuar në Francë, pasi akuzohet se ka vjedhur një dyqan të rrjetit të argjendarisë së markës së njohur Cartier.

Bizhuteritë e vjedhura nga shqiptari vlerësohet të kenë një vlerë prej 150 mijë eurosh.

Mediat në Francë bëjnë me dije se 45-vjeçari është gjurmuar nga shenjat e gishtërinjve dhe AND-ja. Aktualisht 45-vjeçari ndodhet në paraburgim. Ai do të njihet me masën e sigurisë më 14 maj./vizionplus.tv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *